Kulinarny kalendarz adwentowy. Orientalny i z apetytem!


Dziś zapowiedź tego, co przez kolejne 24 dni będzie się działo na moim funpage na facebooku  Ci, którzy go śledzą wiedzą już od zeszłego czwartku co przygotowałam. Tych, którzy jeszcze nie polubili, zapraszam!

Znacie kalendarze adwentowe? Moda na nie wywodzi się z Niemiec. W XIX wieku wprowadzili je luteranie. Idea kalendarzy adwentowych ma na celu umilenie czasu adwentu, czyli oczekiwania na Boże Narodzenie. Obecnie praktykowane jest to w wielu krajach chrześcijańskich. Coraz bardziej popularne jest własnoręczne robienie kalendarzy adwentowych, np. mąż żonie, rodzice dzieciom czy znajomi znajomym. Przygotowuje się 24 paczuszki z prezencikami bądź zadaniami do wykonania. 

Ja przygotowałam kulinarny kalendarz z orientalnymi ciekawostkami, specjalnie dla Was. Przez 24 dni, codziennie, punktualnie o 20.05 otwieram przed Wami drzwiczki do orientalnej ciekawostki na facebookowym funpagu.  Niektóre pewnie znacie, inne nie. Kto jeszcze nie polubił stronki, niech się śpieszy, będzie ciekawie.

Jak można dzieciom zrobić taki kalendarz pokazała Dominika z bloga Polka w Monachium. Zajrzyjcie do niej koniecznie. A ja zapraszam już we wtorek wieczorem, punktualnie o 20.05! Chodźcie, komentujcie, dyskutujcie! Znacie? Robicie? Dostajecie kalendarze adwentowe?
0 komentarze: