Masz babo placek! Wypiek chleba arabskiego


liban

W ramach wspólnego blogowania interpretuję temat masz babo placek.W nieco innym wyrazie niż ten nam znany. Dodatkowo piekę dwie pieczenie na jednym ogniu. Przy okazji placka chciałam Wam pokazać odrobinę Libanu.

Jest to jeden z moich ulubionych filmów o Libanie. Nikt w tle nic nie mówi, nie narzuca myślenia i nie wyraża opinii. Przy akompaniamencie delikatnej muzyki pokazany jest Liban takim jakim jest. Zabytki zabytkami, na mnie największe wrażenie robią Panie, które wypiekają chleb, placek. 

Opowiem Wam pewną historię. Film ten znam od dość dawna. Któregoś razu będąc w Libanie pojechaliśmy w góry. Wracając chcieliśmy odpocząć i zjeść coś na szybko. Jako, że ja mam zawsze szczęście w parkowaniu, z miejsca znaleźliśmy miejsce przed samymi drzwiami niewielkiego lokalu. Wchodzimy, patrzymy i myślę, że znam tę kobietę..... Tylko skąd? Hmmm! Myślenie trochę mi zajęło. W momencie gdy druga kobieta przyszła do pracy, sobie przypomniałam, że obie panie są z  tego filmu. Zostaliśmy ugoszczeni bardzo przyjaźnie. Od tamtej pory zawsze odwiedzamy tych państwa i delektujemy się własnoręcznie robionym plackiem, serem, wodą różaną i tym podobnym.

0 komentarze: