Last minute prezent! Prosto z kuchni....Ostatnio Wam pisałam, że prezenty są głupie. Nadal uważam, że kupowanie na siłę skarpetek, krawatów i innych badziewi nie ma najmniejszego sensu. Większość z Was pisze, że ustalacie między sobą, co komu potrzebne. Fajnie. Takie rozwiązanie też byłoby do przyjęcia, nawet dla mnie.

Dzięki Waszym komentarzom zastanowiłam się co by mnie najbardziej ucieszyło? Rzecz jasna, coś z kuchennego świata. Dziwne by bloger kulinarny cieszył się z czegoś innego, prawda? Ale nie do przesady. Nie to, bym zadowoliła się czerwonym winem. Nie, nie. Dlatego dziś zebrałam dla Was kilka pomysłów na prezenty last minute, prosto z kuchni. Kilka pomysłów, które mogą zadowolić Wasze Mamy, Babcie, Ciocie czy przyjaciół.

Prezenty z kuchni mają wiele zalet. Można je zjeść zamiast dalej komuś sprezentować bądź jechać do sklepu i wymieniać. To wszystko bez wyrzutów sumienia. I można korzystać z uroków grudnia zamiast przepychać się w świątecznych kolejkach. U mnie na przykład jest słonecznie, bardzo słonecznie i do tego 10 stopni.

Ja wymieniam hasła, jeśli byście przepis na któryś z moich pomysłów chcieli, napiszcie w komentarzu. W ciągu kilku godzin podam Wam przepis.

Dżemy i marmolady
- z grzanego wina
- żel z wiśni
- dżem z pieczonego jabłka z marcepanem


Ciasteczka
ja nie kojarzę pieczenia ciasteczek w domu. Może dlatego, że my nigdy nie byliśmy "zbyt słodcy". Biedna Mama próbowała nam, po polsku, co niedzielę ciasto serwować i musiała wszystko wyrzucać. Teraz jednak pieczenie świątecznych ciasteczek stało się modą. Możecie upiec i ładnie zapakowane komuś podarować. 

- waniliowe
- kolorowe
- świąteczne
- z nadzieniem orzechowym


Likiery
która ciocia nie lubi likierów i naleweczek? 

- nalewka z pieczonych jabłek
- waniliowa
- imbirowa
- piernikowa

ja osobiście lubię tylko moje limoncello.


Słodkości
- ciasto marchewkowe z mascarpone chmurką
- ciasto w słoiku
- dżemy (patrz wyżej)
- ryż do mleka

Przyprawy
- czekoladowa
- cytrynowe curry
- sól pomarańczowa
- przyprawa do zup
- przyprawa do ryżu
- listek laurowy związany z innymi ziołami
- różnego  rodzaju sole


Pasty
- jabłkowa
- czosnkowa
- ajwarDo tego ładna etykieta i opakowanie i każdy będzie zadowolony.
Robicie takie prezenty?

0 komentarze: