Artykuły spożywcze, które Cię pobudzą


Przestawienie czasu wielu z nas daje się we znaki. Chodzisz śnięty jak mucha, nienawidzisz budzika, który gdyby wiedział co o nim myślisz każdego ranka, po prostu by się obraził. On wiernie dzwoni co rano, jakby o godzinkę za wcześnie. Jeszcze 5 minut, proszę, tylko 5 minut - myślisz- i walisz go po głowie by zadzwonił za kilka minut. Potem kolejne pięć minut i kolejne. Następnie jak już się zwleczesz z łóżka, przy myciu zębów obiecujesz sobie popołudniową drzemkę? Jak zwykle nic z tego nie wyjdzie, cały dzień jesteś jakby nieobecny. Brzmi znajomo? I tak przez kilka tygodni.....

Taką frajdę zafundowali nam Anglicy wymyślając przesunięcie czasu. Nie rozumiem tego zupełnie, ale co jest, to jest i trzeba się dostosować. Dlatego dziś przygotowałam dla Ciebie kilka artykułów spożywczych, które zadbają o to byś był "żywy" w ciągu dnia. Pobudzą szare komórki, dzięki czemu będziesz bardziej wydajny w pracy i pomogą utrzymać dobre samopoczucie.

Orzechy

Orzechy zawierają magnez, witaminę B i zdrowe tłuszcze. Dzięki temu są pomocne w okresie napięcia, stresu i zmęczenia.Banany

Banany zawierają węglowodany, które dostarczają nam energii. Oprócz węgowodanów banany są bogate w kwas foliowy, magnez i aminokwasy, które uwalniają w mózgu serotoninę. Ta z kolei dba o nasz dobry humor. 

Mlecz

Kto z nas nie zna pól z mleczami? Pamiętam jak robiliśmy sobie wianki z mleczy bawiąc się w królowe i księżniczki. Okazuje się, że mlecz jest bardzo zdrowy dla naszego organizmu. Herbatki z mlecza można kupić w aptekach. Mlecz zawiera potas, który nie tylko pobudza ale również odchudza pobudzając przemianę materii.


Imbir

Znany przede wszystkim z kuchni azjatyckiej korzeń imbiru pobudza spalanie tłuszczu, dzięki czemu jesteśmy ożywieni. W okresie zmęczenia warto sobie przygotowywać napoje na bazie imbiru. Ja przepadam za wodą z cytryną i imbirem. 


Peperoni

Ostrość papryczek, podobnie jak w przypadku imbiru pobudza spalanie tłuszczu i działa korzystnie na nasze ciśnienie i przemianę materii. Owoce cytrusowe

Kwaśne artykuły spożywcze działają podobnie jak ostre artykuły. Pobudzają, ponieważ zawierają witaminę C, która dostarcza nam energii. Jednym słowem warto sięgnąć po kiwi czy mandarynkę. 


Ciemna czekolada

Ciemna czekolada zawiera kofeinę. Podobno nie tylko pobudza ale i uszczęśliwia. 


Daj znać w komentarzu czego Ty się chwytasz by przetrwać przestawienie czasu. 

Tekst napisany przy inspiracji artykułu z Brigitte
0 komentarze: