Der Ewa Lunch (jako forma komunikacji wewnętrznej w firmie)


Ale o co chodzi? Myśli sobie z pewnością wielu czytelników, widząc DER EWA LUNCH post na facebookowym funpage.

Już tłumaczę. 

W ramach komunikacji wewnętrznej w firmie, organizujemy sobie regularnie wspólne obiady. Odbywają się o godzinie 12, więc nazwijmy je lunchami. I tak, raz w tygodniu grupowo zamawiamy sushi, raz w miesiącu jemy bawarską białą kiełbasę, od czasu do czasu dönery (nie wiem dlaczego w Polsce zwane kebabami). Grupami u nas pije się również kawę i je ciasto. Jest to bardzo fajna forma motywacji i wzmocnienia więzi między pracownikami.

To, że bloguję kulinarnie nie jest tajemnicą. Znajomi z pracy często wyjadają to, co ja przygotowałam, sfotografowałam i wstawiłam na bloga. Bardzo im smakuje i dlatego wpadli na pomysł oficjalnych posiłków przygotowywanych przeze mnie. 

Hmm... Ale dlaczego by nie??? Pomyślałam sobie :))

Od strony technicznej wygląda to tak, że ja wybieram i proponuję menu oraz kalkuluję koszty. Koleżanka z działu marketingu wysyła maila z opisem potrawy i ceną, podaje dead line do kiedy można się zapisać, a chętni wpisują się na ogólną listę, która jest dla wszystkich dostępna na serwerze. Koniecznie powinnam zaznaczyć, że przygotowuję dania "po kosztach", czyli nie zarabiam na tym przedsięwzięciu.

Tym razem zapisało się 12 osób dorosłych i jedno dziecko. Na Bawarii niedawno zaczęły się wakacje, więc kilka osób jest na urlopie. Biorąc to pod uwagę, to całkiem ładny wynik. 

I wiecie co?

"Der Ewa Lunch" okazał się strzałem w dziesiątkę!

Obawiałam się, że będę musiała się mocno namęczyć i nastresować przy gotowaniu. Znacie wszak zasadę... im bardziej się starasz, tym gorzej wychodzi... 

A tu niespodzianka. Miałam przesympatyczne popołudnie w kuchni i bardzo smakowitą przerwę w pracy uwieńczoną komplementami. Któż ich nie lubi, prawda? Koledzy i koleżanki byli zachwyceni i już wszyscy nie możemy się doczekać kolejnego lunchu wykonanego przeze mnie.


A teraz niespodzianka!

Część z Was wie, że przymierzałam się do wystartowania z apetycznym kanałem na YouTubie. Przy "Der Ewa Lunch" natrafiła się doskonała okazja by zacząć mój plan. Po kilku próbnych filmach, oswojeniu się ze swoim głosem, montowaniem filmów itp., itd. wstawiam Wam dziś pierwszy filmik. Pierwszy ogólnie jako vlog i pierwszy z projektu DER EWA LUNCH. Dlatego koniecznie zobaczcie jak odbywały się przygotowania i dajcie znać co o tym myślicie poprzez subskrypcję kanału, lajki i komentarze.  0 komentarze: