Ekspres do kawy do 3500 zł

Ekspres do kawy do 3500 zł to coraz chętniej wybierane urządzenie, domowe AGD, mimo swojej dość wysokiej kwoty. Zatem możemy mieć wobec niego duże oczekiwania, co do jakości i funkcjonalności. Dobry sprzęt powinien zatem przygotować nam pyszny, aromatyczny napój, który nas pobudzi do działania. Każdy więc powinien taki gadżet posiadać w domu, gdyż umiarkowana ilość kawy z ekspresu pozwala nam cieszyć się składnikami potrzebnymi naszemu organizmowi do codziennej pracy.

Zastanówmy się zatem, jaki ekspres do kawy do 3500 zł wybrać, aby był najlepszy? Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu? Co powinno być dla nas ważne? Jeśli i Wy szukacie odpowiedzi, koniecznie sprawdźcie nasz najnowszy poradnik. Podpowiemy w nim, jak dobrze dobrać gadżet do naszych oczekiwań oraz podamy garść przydatnych informacji. Sprawdźcie już teraz!

Ekspres do kawy do 3500 zł Ranking
Jaki Ekspres do kawy do 3500 zł?
Ranking najlepszych >>>

Czym wyróżnia się ekspres do kawy do 3500 zł?

Ekspres do kawy do 3500 zł to wyjątkowe urządzenie, które pozwala nam przygotować magiczny, pobudzający napój, jakim jest kawa. Choć na rynku jest wiele małych sprzętów AGD, w tej cenie znajdziemy prawdziwe perełki. To wielofunkcyjne urządzenie, które pozwoli nam zaparzyć pyszną kawę, ale też bardzo często herbatę, zioła, a nawet gorącą czekoladę. I posiada także spieniacz do mleka do kaw mlecznych typu cappuccino czy latte macchiato. Ale o tym wszystkim warto przekonać się samemu.

Ekspres do kawy do 3500 zł
Ekspres do kawy do 3500 zł / Ranking i opinie

Jaki ekspres do kawy do 3500 zł wybrać i kupić?

Dostępnych jest wiele ekspresów do kawy do 3500 zł. Jednak nam zależy na tym najlepszym, dlatego też powinniśmy przyjrzeć się dostępnym funkcjom i porównać je z tymi, które są dla nas ważne. Parametry są różne i to na nie musimy zwrócić szczególną uwagę oraz na dostępne funkcje dodatkowe. Dlatego też poświęćmy temu nieco więcej czasu i porównajmy różne dostępne elementy, jak:

  • rodzaj,
  • moc,
  • ciśnienie,
  • ilość kawy,
  • młynek i system spieniania mleka.

Rodzaje ekspresów do kawy do 3500 zł

Ekspres do kawy do 3500 zł to nie tylko jeden rodzaj. Do wyboru mamy ich kilka. Najchętniej wybierany do domów jest oczywiście automatyczny, gdzie to nie musimy szczególnie zbyt wiele robić, raczej system wszystko wykona za nas, do nas należy wybór kawy.

Zobacz: Ekspres do kawy do 1500 zł

Ale wiele osób decyduje się też na ekspres kolbowy. Choć to raczej stary sposób parzenia kawy, wiele miłośników decyduje się na stary styl, ze względu na dokładność i nieopisany aromat, którego nie może oddać żaden automat. Niespotykana jakość jest gwarantowana.

Znajdziemy też ekspresy kombinowane, które są połączeniem przelewowego z ciśnieniowym. Co prawda zyskamy dużo kawy,jednak są one najmniej opłacalne. Zwykle nie możemy w nich przygotować żadnych mlecznych kaw typu latte, flat white itd, tylko samą czarną i osobno dolać mleko.

Jaki ekspres do kawy do 3500 zł
Jaki ekspres do kawy do 3500 zł wybrac? Opinie, ranking

Ostatnim rodzajem, chyba najrzadziej wybieranym jest ekspres do kawy do 3500 zł kapsułkowy. Aby móc przygotować taką kawę, należy mieć specjalne, dedykowane kapsułki do danej maszyny i jest to bardzo nieekologiczne. A także nieekonomiczne. Tu napój wychodzi nieco drożej, niż przy innych rodzajach. Za to jest najprostszym sposobem przygotowania pyszne kawy.

Moc ekspresu do kawy do 3500 zł

Jeśli mowa o mocy ekspresu do kawy do 3500 zł, to musicie wiedzieć, że nie chodzi tu o moc, czyli intensywność naparu, lecz o moc urządzenia. Dobry ekspres charakteryzuje się też dobra mocą, zwłaszcza w takiej cenie. Możemy spodziewać się między 1000W a 2000W. To oznacza, że będziemy w stanie szybko przygotować ulubiony napój, gdyż woda się szybko nagrzewa i jest gotowa do użytku.

Ciśnienie w ekspresie do kawy do 3500 zł

Bardzo ważnym elementem w ekspresie do kawy do 3500 zł jest ciśnienie. To ono odpowiada za jakość wypływającej kawy. Im wyższe ciśnienie, tym bogatszy smak napoju otrzymamy. W ten sposób pozbywamy się też nadmiaru kwasowości i innych szkodliwych substancji. Dlatego też warto wybrać ekspres ciśnieniowy, gdzie zaliczamy te automatyczne, kombinowane czy kolbowe. W tej cenie średnie ciśnienie to 20 barów.

Polecamy: Ekspres do kawy do 500 zł

Ilość kawy w ekspresie do kawy do 3500 zł

Jeśli chodzi o ilość kawy w ekspresie do kawy do 3500 zł, warto wybrać ten przelewowy, jeśli chcemy uzyskać jej jak najwięcej. Jednak minusem jest to, że parzenie zwykle trwa nieco dłużej wtedy i nie ma takiej jakości, jak z ekspresu ciśnieniowego. Jednak jeśli chcemy przygotowywać ją sporadycznie bądź w małych ilościach, świetnie sprawdzą się ekspresy automatyczne, kolbowe a nawet te kapsułkowe. W tej cenie zajdziemy też małe AGD, które oferuje nam opcję parzenia dwóch napojów równocześnie, nawet gdy nie są to 2 te same kawy tylko np. cappuccino i espresso.

Młynek i system spieniania mleka w ekspresie do kawy do 3500 zł

Dobry ekspres do kawy do 3500 zł oferuje nam parę przydatnych dodatków a są nimi np. młynek czy też system spieniania mleka. Nie musimy się o nic martwić, to wielofunkcyjne urządzenie zrobi wszystko za nas. Do młynka wsypujemy tylko ulubione ziarna kawy, które urządzenie samo zmieli. A wiele osób mówi, że kawa ze świeżo zmielonych ziaren smakuje najlepiej, gdyż posiada niepowtarzalny aromat.

Innym przykładem dodatku jest system spieniania mleka. W końcu wiele osób lub bardzo białką kawę, zwłaszcza wśród pań. To pozwoli oszczędzić nas oraz pieniądze na zakup dodatkowego urządzenia, które osobno spieniało by mleko, a raczej musielibyśmy to robić my. A tak wszystko wykona urządzenie w zależności, na jaką kawę klikniemy. W tym przypadku polecane są cappuccino, latte macchiato czy flat white.

Najlepszy ekspres do kawy do 3500 zł

Jeśli chcemy mieć tylko ten najlepszy ekspres do kawy do 3500 zł, musimy dokładnie przeanalizować wszystkie parametry oraz funkcje wraz z naszymi oczekiwaniami. Pamiętajmy, że dostępne są różne rodzaje, zatem od tego trzeba zacząć poszukiwania. Zdecydujmy się na ten, którym nam będzie łatwiej robić codzienną kawę, taki, który spełni nasze oczekiwania. Pamiętajmy też, aby sprawdzić jego bezawaryjność. O tym warto przeczytać na forach.

Najlepszy ekspres do kawy do 3500 zł
Najlepszy ekspres do kawy do 3500 zł

Gdzie kupić ekspres do kawy do 3500 zł?

Dobry ekspres do kawy do 3500 zł kupimy przede wszystkim stacjonarnie w sklepach i marketach z małym AGD. Wtedy możemy porównać dostępne modele, sprawdzić, który przypadnie nam do gustu najbardziej. Ale to nie oznacza, że jest to jedyny wybór. Zakupu możemy też dokonać poprzez internet.

Do znanych producentów należą: Delongi, Philips, Simens, Saeco, Jura, Melitta, inni.

Sprawdź: Ekspres do kawy do 2500 zł

Ekspres do kawy do 3500 zł – opinie

Czy Waszym zdaniem warto zakupić ekspres do kawy do 3500 zł? Czy kawa z ekspresu smakuje inaczej? Lepiej czy gorzej? A może tak samo? Czy rzeczywiście jest to oszczędność pieniędzy i czasu, jak mielibyśmy codziennie chodzić do kawiarni? Jaki rodzaj polecacie najbardziej? Jaki model jest według Was najlepszy? A czego nie polecacie? Dajcie nam znać, czekamy na Wasze opinie w sekcji komentarzy!

Ekspres do kawy do 3500 zł / Ranking najlepszych

Jakie małe AGD będzie dla nas odpowiednie? Jeśli i Wy nadal szukacie odpowiedzi, powinniście spojrzeć na nasz najnowszy ranking najlepszych ekspresów do kawy do 3500 zł. Znajdziecie w nim wiele modeli, które są polecane przez innych użytkowników. Wybraliśmy dla Was tylko te najchętniej wybierane pozycje, aby móc wybrać dla siebie to co najlepsze. Zapraszamy!

1.
Ekspres do kawy do 3500 zł Saeco
Saeco GranAroma SM6580/10
Ekspres do kawy do 3500 zł Saeco
2.
Ekspres do kawy do 3500 zł Siemens
Siemens EQ.6 plus s700 TE657319RW
Ekspres do kawy do 3500 zł Siemens
3.
Ekspres do kawy do 3500 zł Philips
Philips EP5443/90 Series 5400 LatteGo
Ekspres do kawy do 3500 zł Philips
4.
Ekspres do kawy do 3500 zł Nivona
Nivona Cafe Romatica 799
Ekspres do kawy do 3500 zł Nivona
5.
Ekspres do kawy do 3500 zł Saeco
Saeco GranAroma SM6582/10
Ekspres do kawy do 3500 zł Saeco
6.
Ekspres do kawy do 3500 zł Siemens
Siemens TE654319RW
Ekspres do kawy do 3500 zł Siemens
7.
Ekspres do kawy do 3500 zł Siemens
Siemens EQ.6 TE657313RW
Ekspres do kawy do 3500 zł Siemens
8.
Ekspres do kawy do 3500 zł Melitta
Melitta LatteSelect F63/0-211 Czarny
Ekspres do kawy do 3500 zł Melitta
10.
Ekspres do kawy do 3500 zł Sage
Sage The Impress Express SES876BST
Ekspres do kawy do 3500 zł Sage

« || »