Ekspres do kawy do 500 zł

Ekspres do kawy do 500 zł to przepis, jak przygotować ulubiony napój tanio, a zarazem smacznie. Dzięki swojemu specyficznemu działaniu, jest w stanie wycisnąć z ziaren maksimum smaku oraz prozdrowotne właściwości. Czy wiedzieliście, że kawa poprawia metabolizm, uzupełnia w organizmie witaminę B2, B5, mangan, potas, niacynę, a nawet magnez?

Jeśli i Wy chcecie doświadczyć tych zalet na własnej skórze, w poniższym tekście podpowiadamy, jaki ekspres do kawy do 500 zł kupić i na jakie parametry zwracać uwagę.

Ekspres do kawy do 500 zł Ranking
Jaki Ekspres do kawy do 500 zł?
Ranking najlepszych >>>

Jaki ekspres do kawy do 500 zł wybrać i kupić?

Pośród dobrych ekspresów do kawy do 500 zł znajdziemy kilka typów urządzeń, które różnią się między sobą smakiem kawy oraz sposobem jej przygotowania. Możemy tu wyróżnić ekspresy:

  • Przelewowe,
  • Kolbowe,
  • Kapsułkowe,
  • Kawiarki elektryczne.

Przelewowy ekspres do kawy do 500 zł

Przelewowe ekspresy do kawy do 500 zł zaliczane są do niskociśnieniowych. Są najtańsze, ale jednocześnie oferują średnią jakość kawy i długi czas jej przygotowywania. Wewnątrz tych urządzeń woda przelewa się przez kawę, drążąc kanaliki, przez co efekt końcowy w smaku przypomina zwykłą, parzoną tradycyjnie kawę, tyle że unikamy fusów.

Za co są cenione przelewowe ekspresy do kawy do 500 zł? Pozwalają przygotować dużą ilość napoju jednocześnie, są zwykle małe, lekkie i zużywają niewiele energii elektrycznej. Można w nich przygotować nie tylko kawę, ale i herbatę lub zioła.

Ekspres do kawy do 500 zł
Ekspres do kawy do 500 zł / Jaki wybrać? Ranking 2021 / Opinie i ranking

Zobacz też jaki ekspres do kawy do 2500 zł wybrać.

Kolbowy ekspres do kawy do 500 zł

Kolbowe ekspresy do kawy do 500 zł to doskonały wybór, jeśli cenimy idealny smak napoju, a mamy ograniczony budżet. To z kolei ekspresy wysokociśnieniowe, generujące od 15 do 20 barów, co sprawia, że gotowa kawa jest mocna i aromatyczna.

Używanie kolbowego ekspresu do kawy do 500 zł wiąże się z pewnym rytuałem. Musimy wsypać i ubić kawę w kolbie, a następnie zaparzyć napój. Nazywa się je czasem z tego powodu manualnymi lub półautomatycznymi.

W standardowych modelach przygotujemy tylko espresso, jednak najlepsze ekspresy do kawy do 500 zł wyposażone są w dyszę spieniającą, pozwalającą zrobić latte lub cappuccino.

Kapsułkowy ekspres do kawy do 500 zł

To również popularny wybór. Kapsułkowy ekspres do kawy do 500 zł okazuje się świetnym sposobem na zaoszczędzenie czasu, ponieważ przygotowanie napoju trwa bardzo krótko, nawet mniej niż minutę. Możemy w nim przygotować nie tylko espresso, ale także latte, cappuccino, czekoladę czy herbatę, w zależności od wybranych kapsułek.

Czy kapsułkowy ekspres do kawy do 500 zł ma jakieś wady? Najwięksi smakosze wskazują na średni smak kawy w porównaniu z ekspresem kolbowym. Miej wytrawnym podniebieniom może przeszkadzać jedynie wysoka cena jednej porcji napoju oraz fakt, że jesteśmy ograniczeni do kupowania kapsułek z tego samego systemu, najczęściej od jednego producenta.

Sprawdź też jak wybrać dobry ekspres do kawy do 1000 zł.

Kawiarka elektryczna do 500 zł

Podczas wybierania ekspresu do kawy do 500 zł kawiarka elektryczna rzadko jest brana pod uwagę – okazuje się, że całkiem niesłusznie. Dzięki powstającemu tam ciśnieniu zaparza bardzo smaczną, mocną i aromatyczną kawę. Zawsze przygotowuje określoną jej ilość – nie możemy jej zmniejszyć ani zwiększyć.

Kawiarka elektryczna zamiast ekspresu do kawy do 500 zł działa podobnie do czajnika czy ekspresu przelewowego, tyle że oferuje lepsze walory smakowe. Podłączamy ją do prądu, nalewamy wody, wsypujemy odpowiednią ilość kawy i po kilku minutach cieszymy się pysznym napojem.

Ekspres do kawy do 500 zł – parametry

Na co zwrócić uwagę, kupując ekspres do kawy do 500 zł? W wyborze pomogą nam ważne cechy tych produktów, które warto sprawdzić przed zakupem:

  1. Ciśnienie,
  2. Ilość przygotowywanej kawy,
  3. Utrzymywanie temperatury,
  4. Młynek i spieniacz do mleka,
  5. Łatwość czyszczenia.
Jaki Ekspres do kawy do 500 zł
Jaki Ekspres do kawy do 500 zł wybrać? Gdzie kupić? Opinie i ranking

Ciśnienie w ekspresie do kawy do 500 zł

Jak już wspomnieliśmy, ekspresy do kawy do 500 zł dzielą się na wysokociśnieniowe (od 15 barów w górę), wśród których możemy wymienić typ kolbowy lub kawiarkę, a także niskociśnieniowe (do 5 barów), czyli ekspres przelewowy i kapsułkowy.

Czy ciśnienie ma znaczenie dla smaku kawy? Tak, i to bardzo duże! Im ten parametr jest wyższy, tym więcej esencji z ziaren jesteśmy w stanie wycisnąć. To nie wszystko, wysokie ciśnienie sprawia także, że kawa jest pozbawiona smaku goryczki i zdrowsza.

Jak wybrać najlepszy ekspres do kawy do 3000 zł?

Ilość kawy z ekspresu do kawy do 500 zł

W tym przypadku pozornie liderem są przelewowe ekspresy do kawy do 500 zł, które jednocześnie mogą przygotować cały dzbanek kawy. To jednak złudne, ponieważ czas parzenia jest bardzo długi i w tym samym czasie możemy zrobić podobną ilość napoju w pozostałych typach urządzeń. Najlepsze ekspresy do kawy do 500 zł kapsułkowe i kolbowe pozwalają na przygotowanie dwóch filiżanek jednocześnie.

Ekspres do kawy do 500 zł a utrzymanie temperatury

Dobry ekspres do kawy do 500 zł sprawia, że ciepłym napojem możemy się cieszyć jeszcze długo po zaparzeniu. W niektórych modelach znajdziemy opcję podgrzewania filiżanki, by zawartość dłużej stygła, w innych natomiast zamiast tego naczynia możemy podłożyć specjalny termos, zapobiegający wychładzaniu się kawy.

Jeśli nasz ekspres do kawy do 500 zł nie ma opcji utrzymywania temperatury, za niewielkie pieniądze możemy nabyć filiżanki termiczne. Te specjalnie zaprojektowane naczynia z podwójnej warstwy szkła utrzymują ciepło przez długi czas.

Młynek i spieniacz do mleka w ekspresie do kawy do 500 zł

Najlepsze ekspresy do kawy do 500 zł typu kolbowego mogą być wyposażone w zintegrowany młynek oraz dyszę spieniającą do mleka. Jeśli nie mamy ich na wyposażeniu, musimy je dokupić osobno, co oznacza kolejne wydatki. O ile spieniacz do mleka może być zbędny, gdy lubimy kawę czarną, o tyle dobry młynek warto kupić – najlepsza kawa z ekspresu do kawy do 500 zł powstaje ze świeżo zmielonych ziaren.

Łatwość czyszczenia ekspresu do kawy do 500 zł

Nawet najlepszy ekspres do kawy do 500 zł wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Gdy upatrzymy sobie konkretny model, zwróćmy uwagę na opinie w Internecie na temat czasu i stopnia trudności jego mycia. Najbardziej zaawansowane modele mają opcję automatycznego czyszczenia i odkamieniania, ale zwykle musimy robić to sami.

Najlepszy Ekspres do kawy do 500 zł
Najlepszy Ekspres do kawy do 500 zł

Jaki ekspres do kawy do 500 zł jest najlepszy?

W zakładanym budżecie jesteśmy w stanie znaleźć naprawdę dobry ekspres do kawy do 500 zł. Ważne, by nie dać się skusić na podejrzane oferty no-name i wybierać urządzenia renomowanych producentów, którzy oferują gwarancję, mają w naszym kraju serwis, a w przypadku ekspresów kapsułkowych, nie będzie problemu z zakupem kapsułek.

Zobacz też jak wybrać ekspres do kawy do 2000 zł.

Gdzie kupić ekspres do kawy do 500 zł?

Dobry ekspres do kawy do 500 zł znajdziemy w ofercie takich producentów, jak DeLonghi, Krups, Bosch, Raven, Melitta i innych. Zakupimy je w sklepach z małym AGD oraz w sieci.

Ekspres do kawy do 500 zł – opinie

Czy wśród naszych czytelników są użytkownicy dobrego, a taniego ekspresu? Jeśli tak, możecie się podzielić nazwą wybranego modelu? Czekamy na Wasze opinie o ekspresach do kawy do 500 zł w komentarzach pod artykułem.

Ekspres do kawy do 500 zł / Ranking najlepszych

Jeśli poszukujecie sprawdzonego sprzętu, któremu zaufało wielu konsumentów – zapewniamy, że dobrze trafiliście! Oto ranking najlepszych ekspresów do kawy do 500 zł wraz z aktualnymi cenami.

2.
Ekspres do kawy do 500 zł DeLonghi
DeLonghi Dolce Gusto EDG315.CGY Genio Plus
Ekspres do kawy do 500 zł DeLonghi
3.
Ekspres do kawy do 500 zł WMF
WMF 412260011 Aroma Thermo to go
Ekspres do kawy do 500 zł WMF
4.
Ekspres do kawy do 500 zł DeLonghi
DeLonghi ECP 31.21
Ekspres do kawy do 500 zł DeLonghi
5.
Ekspres do kawy do 500 zł Bosch
Bosch Styline TKA8A683
Ekspres do kawy do 500 zł Bosch
6.
Ekspres do kawy do 500 zł Flair
Flair Espresso NEO Flex
Ekspres do kawy do 500 zł Flair
7.
Ekspres do kawy do 500 zł DeLonghi
DeLonghi Stilosa EC235.BK
Ekspres do kawy do 500 zł DeLonghi
8.
Ekspres do kawy do 500 zł Eta
ETA Storio 6181 90020
Ekspres do kawy do 500 zł Eta
9.
Ekspres do kawy do 500 zł Tesla
Tesla CoffeeMaster ES400
Ekspres do kawy do 500 zł Tesla
10.
Ekspres do kawy do 500 zł DeLonghi
DeLonghi EC221.B
Ekspres do kawy do 500 zł DeLonghi

« || »