Frytkownica 2000W

Frytkownica 2000W pozwoli przygotować pyszne frytki w domowym zaciszu. Lubi je niemal każdy, pasują prawie do wszystkiego – mięs, sałatek, ryby, a także jako samodzielna przekąska podczas filmowego wieczoru. Samodzielnie przygotowane, okazują się dużo zdrowsze od tych z baru.

By prosto i szybko zrobić dobre frytki, warto zaopatrzyć się w frytkownicę 2000W. Nasz poradnik podpowiada, na jakie parametry zwrócić uwagę i jak wybrać najlepsze urządzenie.

Frytkownica 2000W Ranking
Jaka Frytkownica 2000W?
Ranking najlepszych >>>

Co można smażyć we frytkownicy 2000W?

Choć odpowiedź nasuwa się sama – frytki – to nie jest ona pełna. Warto wiedzieć, że dobra frytkownica 2000W może okazać się całkiem uniwersalnym urządzeniem, w którym przygotujemy także mięso (na przykład skrzydełka czy polędwiczki z kurczaka), ryby i paluszki rybne, owoce morza lub warzywa.

Frytkownica 2000W
Frytkownica 2000W / Jaka najlepsza? Opinie, ranking i cena / Gdzie kupić?

Jaką frytkownicę 2000W wybrać i kupić?

Frytkownica 2000W jest sprzętem, któremu nie poświęcamy zbyt wiele uwagi przy wyborze. Całkiem niesłusznie, ponieważ właściwe dobranie urządzenia pod kątem swoich potrzeb sprawia, że aż chce się z niego korzystać.

Na jakie parametry zwracać uwagę? Do najważniejszych należą:

  • Rodzaj,
  • Ilość tłuszczu,
  • Pojemność,
  • Kosz i komora,
  • Filtry,
  • Funkcjonalność i wygoda.

Rodzaj frytkownicy 2000W

Dobre frytkownice 2000W różnią się między sobą między innymi umiejscowieniem. Do najpopularniejszych należą urządzenia wolnostojące, to znaczy całkowicie osobne urządzenie grzewcze, które po prostu stawiamy na blacie, podłączamy do prądu i przygotowujemy posiłek. Gdy skończymy, możemy je umyć i schować.

Dużo mniej popularne, ale dość ciekawe rozwiązanie stanowi frytkownica 2000W do zabudowy, którą można doskonale dopasować do wystroju kuchni i nie zajmuje miejsca w szafce. Wbudowana jest w blat kuchenny, zazwyczaj w pobliżu palników.

Frytkownica 2000W a ilość tłuszczu

Klasyczne frytkownice 2000W wykorzystują sposób smażenia w głębokim oleju, więc wymagają całkiem sporo tłuszczu. Smażenie frytek polega na rozgrzaniu 1-2 litrów oleju do wrzenia i zanurzeniu w nim kosza z frytkami, co sprawia, że potrawa dosłownie nasiąka tłuszczem i może być bardzo niezdrowa. Oczywiście, jedzona z umiarem i od czasu do czasu raczej nie zaszkodzi, ale jest lepsze rozwiązanie.

Obecnie za najlepsze frytkownice 2000W uchodzą urządzenia beztłuszczowe. Do nich co prawda też wlewamy olej, ale o wiele mniej – zazwyczaj około łyżkę, dwie. Takie urządzenia działają w oparciu o gorące powietrze, które podczas smażenia nasyca się olejem. Tak przygotowana potrawa jest mniej kaloryczna i o wiele zdrowsza przy zachowaniu podobnego smaku.

Pojemność frytkownicy 2000W

Jeśli chodzi o pojemność frytkownicy 2000W, musimy ją ustalić w oparciu o własne potrzeby. W większości przypadków wystarczy urządzenie pozwalające na smażenie 1-2 kg ziemniaków jednocześnie, jednak osoby posiadające dużą rodzinę lub często urządzające domówki mogą przemyśleć zakup większego.

Rozwiązaniem okazują się frytkownice 2000W do użytku profesjonalnego (lokali gastronomicznych). Nie kosztują znacząco więcej od tych do użytku domowego, a pozwalają na usmażenie kilku, nawet kilkunastu kilogramów ziemniaków jednocześnie. Ich jedyną wadą jest fakt, że zajmują bardzo dużo miejsca.

Kosz i komora w frytkownicy 2000W

Najlepsze frytkownice 2000W dają możliwość podniesienia kosza na frytki ponad poziom oleju bez otwierania pokrywy. Dzięki temu możemy w spokoju przygotować inne części obiadu, nim ziemniaki wystygną, a jednocześnie nie nasiąkają one olejem.

Warto także wybrać dobrą frytkownicę 2000W z wyciąganą komorą. Dzięki temu możemy ją bez przeszkód umyć pod bieżącą wodą, a nawet w zmywarce, co jest bardzo ważne dla zachowania higieny przyrządzanego jedzenia.

Jaka Frytkownica 2000W
Jaka Frytkownica 2000W najlepsza? Opinie, cena i ranking

Frytkownica 2000W a filtry

Najlepsze frytkownice 2000W wyposażone są w filtry, które zapobiegają przedostawaniu się substancji z wewnątrz do otoczenia. Najczęściej możemy się spotkać z filtrem metalowym w pokrywie, który jednak zatrzymuje tylko tłuszcz. Warto wybrać urządzenie wyposażone dodatkowo w filtr węglowy, który zapobiega wydostawaniu się na zewnątrz nieprzyjemnych zapachów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę w kontekście filtrów do frytkownicy 2000W? Przed zakupem upewnijmy się, że są one zmywalne, to znaczy nie wymagają wymiany, a jedynie regularnego czyszczenia.

Funkcjonalność i wygoda frytkownicy 2000W

Najlepsze frytkownice 2000W są wyposażone w dodatkowe funkcje, które znacząco wpływają na wygodę użytkowania. Należą do nich na przykład:

  • Regulacja temperatury,
  • Automatyczne programy gotowania,
  • Smażenie w niskiej temperaturze (dzięki czemu potrawy zachowują więcej składników odżywczych i są po prostu zdrowsze),
  • Smażenie na dwóch poziomach – możemy na przykład jednocześnie przyrządzać frytki w głębokim oleju, a w drugiej komorze smażyć rybę beztłuszczowo.

Jaka frytkownica 2000W jest najlepsza?

Najlepszą frytkownicę 2000W znajdziemy w ofercie renomowanych producentów, ponieważ tylko wtedy mamy pewność, że deklarowana moc jest realna, a w razie awarii nie jesteśmy zdani sami na siebie.

Ponadto, najlepsze frytkownice 2000W mogą się wyróżniać udogodnieniami, jak automatyczny zwijacz kabla, zdejmowany uchwyt przy koszyku, czy też przewód chowany w obudowie za pomocą automatycznego zwijacza.

Najlepsza frytkownica 2000W może się też wyróżniać unikalnym designem – fantazyjnym, nowoczesnym kształtem, elegancką obudową w kolorach pasujących do kuchni i atrakcyjnym wyglądem.

Gdzie kupić frytkownicę 2000W?

Choć dobrą frytkownicę 2000W możemy znaleźć w ofercie sklepów stacjonarnych z artykułami gospodarstwa domowego, to najlepsze ceny i największy wybór czeka na nas w Internecie. Do producentów nalezą na przykład Tefal, Ravanson, SilverCrest, Cecotec i inni.

Cena frytkownicy 2000W

Ile kosztuje dobra frytkownica 2000W? Wszystko zależy od modelu, na jaki się zdecydujemy i dodatkowych funkcji, których wymagamy. Najtańsze urządzenie to wydatek rzędu 150 zł, natomiast najlepsze frytkownice 2000W kosztują 1500 zł.

Najlepsza Frytkownica 2000W
Najlepsza Frytkownica 2000W

Frytkownica 2000W – opinie

Większość osób z doświadczeniem w kulinariach potwierdza, że tego typu urządzenie o dość sporej mocy pozwala na szybkie i sprawne przygotowanie ulubionej potrawy. A jaka jest Wasza opinia o frytkownicy 2000W? Co w niej przygotowujecie i jakie rozwiązania najbardziej cenicie? Czekamy na Wasze komentarze.

Frytkownica 2000W / Ranking najlepszych

W wybraniu dobrego, sprawdzonego urządzenia warto się wspomóc przygotowanym przez nas zestawieniem najpopularniejszych modeli. Zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem najlepszych frytkownic 2000W przed zakupem.


« || »