Gofrownica 1400W

Gofrownica 1400W – może i da się bez niej obyć, ale po co? Jeśli tylko dobrze ją wybierzemy, pyszne i zdrowe domowe gofry staną się naszym ulubionym deserem. Jesteście ciekawi, czym się charakteryzuje, na jakie cechy zwrócić uwagę i jaka gofrownica 1400W jest najlepsza?

Odpowiedź znajdziecie w dalszej części tekstu.

Gofrownica 1400W Ranking
Jaka Gofrownica 1400W?
Ranking najlepszych >>>

Moc gofrownicy 1400W

Jednym z najważniejszych parametrów tego typu urządzeń jest moc. Wpływa ona nie tylko na szybkość nagrzania się płyt wewnątrz, ale także na maksymalną temperaturę, jaką możemy osiągnąć. By gofry były chrupiące z zewnątrz i miękkie w środku, musimy mieć dość szeroki zakres.

Dobra gofrownica 1400W ma wystarczającą moc do przygotowania smakowitej przekąski. Szybko się nagrzewa do odpowiednio wysokiej temperatury, a gofry w niej przygotowane są chrupiące i nie przypominają konsystencją gumy. Jednocześnie, urządzenie wciąż pozostaje stosunkowo ekonomiczne w użytkowaniu.

Gofrownica 1400W
Gofrownica 1400W / Jaka najlepsza? Ranking, cena i opinie / Gdzie kupić?

Jaką gofrownicę 1400W wybrać i kupić?

Moc nie jest jedynym parametrem, który bierzemy pod uwagę. W poszukiwaniu najlepszej gofrownicy 1400W sprawdźmy także następujące cechy:

  • Rodzaj płytek,
  • Kształt i wielkość gofrów,
  • Ilość gofrów,
  • Ustawność urządzenia,
  • Funkcjonalność,
  • Obudowę.

Zobacz też jaka gofrownica 1200W przyda się w domu.

Rodzaj płytek w gofrownicy 1400W

Dlaczego płytki w dobrej gofrownicy 1400W są takie ważne? To właśnie one mają bezpośredni kontakt z ciastem. Do wyboru mamy trzy rodzaje, spośród których trudno wskazać lepsze i gorsze rozwiązania. Każde odpowiada po prostu innym potrzebom.

  1. Płytki żeliwne w gofrownicy 1400W mogą służyć latami, i to bez jakiejś specjalnej troski z naszej strony. Są bardzo odporne na zarysowania i łatwo je czyścić, ale trzeba uważać na przywieranie ciasta. Najlepiej pokryć je tłuszczem przed rozpoczęciem pieczenia.
  2. Płytki teflonowe – a tak naprawdę powleczone teflonem – pozwalają z kolei na przygotowanie gofrów bez użycia tłuszczu. Musimy jednak wykazać się dużą ostrożnością w ich użytkowaniu i czyszczeniu, ponieważ bardzo łatwo je zarysować, a uszkodzona powłoka oddaje do otoczenia szkodliwe substancje.
  3. Płytki ceramiczne wyróżniają najlepsze gofrownice 1400W. Szybko oraz równomiernie się nagrzewają, nie powodują przywierania ciasta i są stosunkowo odporne na zarysowania. Trzeba uważać, by nie włożyć nagrzanych elementów pod zimną wodę, ponieważ w takim przypadku łatwo pękają.

Kształt i wielkość gofrów z gofrownicy 1400W

W standardowej gofrownicy 1400W przygotujemy klasyczne gofry o kwadratowym lub prostokątnym kształcie. Możemy się także spotkać z okrągłymi urządzeniami, gdzie albo upieczemy jeden duży gofr o kształcie koła, albo kilka mniejszych w kształcie serca.

Jeśli mamy dzieci, warto poeksperymentować w niestandardowymi kształtami gofrów. Najlepsza gofrownica 1400W może mieć wymienne płytki, pozwalające na przygotowanie deseru w kształcie zwierzątek, myszki Mickey i innych. Sprawimy tym swoim maluchom mnóstwo frajdy!

Jaka Gofrownica 1400W
Jaka Gofrownica 1400W najlepsza? Opinie, ranking i cena

Ilość gofrów z gofrownicy 1400W

Zwykła gofrownica 1400W pozwala na przygotowanie 4 małych gofrów, 2 dużych, 1 okrągłego lub 5 w kształcie serca. Na potrzeby niedużej rodziny będzie to wystarczająca ilość. Jeśli jednak nasze wymagania są większe, przy sporym budżecie możemy się zdecydować na profesjonalną gofrownicę 1400W dedykowaną do lokali gastronomicznych. W takim urządzeniu przygotujemy więcej gofrów jednocześnie.

Czy gofrownica 1300W to dobry wybór? Sprawdź!

Ustawność gofrownicy 1400W

Rozmiar i kształt gofrownicy 1400W mają znaczenie dla posiadaczy małych kuchni, którzy nie chcą marnować miejsca na urządzenie, które będzie używane sporadycznie. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się model, który pozwala na przechowywanie zarówno w pionie, jak i w poziomie. Wtedy po prostu ostygniętą gofrownicę 1400W wsuwamy do szafki pionowo i nie zajmuje ona tyle miejsca.

Jeśli zdecydujemy się na taką gofrownicę 1400W, powinna ona posiadać zabezpieczenia przed otwarciem. Zawsze nim postawimy urządzenie pionowo, sprawdźmy, co producent zaleca w instrukcji, by nie uszkodzić sprzętu.

Funkcjonalność gofrownicy 1400W

Czy wiecie, że najlepsza gofrownica 1400W może być wielofunkcyjna? Dzięki wyjmowanym płytkom, możemy łatwo zmienić ją w elektrycznego grilla do użytku domowego, a także w opiekacz do chleba lub tostów. W ten sposób oszczędzamy zarówno miejsce w kuchni, jak i pieniądze, które musielibyśmy wydać na trzy osobne urządzenia.

Obudowa gofrownicy 1400W

Najlepsza gofrownica 1400W wyposażona jest w bezpieczną, termoizolowaną obudowę, która zapobiega przypadkowym oparzeniom. Jeżeli zdecydujemy się na obudowę z tworzywa sztucznego, musimy się liczyć z tym, że z czasem może się odkształcać w wyniku działania wysokich temperatur. Z kolei stal nierdzewna rysuje się i nagrzewa.

Jaka gofrownica 1500W jest najlepsza?

Jaka gofrownica 1400W jest najlepsza?

Najlepsza gofrownica 1400W wyróżnia się jakością wykonania, a także dodatkowymi funkcjami, ułatwiającymi korzystanie z niej. Jako przykłady możemy wymienić zwijacz przewodu, sprawny termostat czy lampkę obwieszczającą nagrzanie się płytek.

Najlepsza gofrownica 1400W powinna być także bezpieczna. Niezbędne minimum to nienagrzewająca się rączka, automatyczny wyłącznik w razie przegrzania, antypoślizgowe nóżki i zabezpieczenie przed otwarciem nagrzanego urządzenia.

Jeśli często będziemy robić gofry, a na pokładzie w kuchni mamy zmywarkę do naczyń, najlepsza gofrownica 1400W to taka, która oferuje możliwość mycia płytek w zmywarce. Nim je tam wsadzimy, koniecznie sprawdźmy to zalecenie w instrukcji obsługi.

Najlepsza Gofrownica 1400W
Najlepsza Gofrownica 1400W

Gdzie kupić gofrownicę 1400W?

Dobra gofrownica 1400W to na tyle popularne urządzenie, że znajdziemy ją zarówno w sklepach stacjonarnych z artykułami gospodarstwa domowego, jak i w sieci. Musimy pamiętać, że w Internecie z reguły czekają na nas niższe ceny oraz atrakcyjne promocje.

Wśród polecanych producentów gofrownic 1400W można wymienić Raven, Zelmer, Optimum, MPM, Adler i innych.

Jak wybrać gofrownica 1600W?

Cena gofrownicy 1400W

Ile kosztuje dobra gofrownica 1400W? Ceny tego typu urządzeń zaczynają się już od około 100 zł. Za najlepsze modele, oferujące wiele funkcji i dużą ilość ciasta wypiekanego jednocześnie, musimy jednak zapłacić od około 250 do nawet 700 zł.

Gofrownica 1400W – opinie

Naszym zdaniem zakup takiego urządzenia pozwoli przyrządzić smakowity, a jednocześnie zdrowy deser, nad którego składnikami mamy panowanie. A za co Wy je cenicie? Czekamy na Wasze opinie o gofrownicach 1400W.

Gofrownica 1400W / Ranking najlepszych

Na koniec mała pomoc dla tych, którzy dopiero planują zakup. Na podstawie najchętniej wybieranych modeli stworzyliśmy ranking najlepszych gofrownic 1400W.


« || »