Gofrownica 1800W

Gofrownica 1800W to metoda na rozpieszczenie samego siebie i całej rodziny w domowym zaciszu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę i jak wybrać najlepszy model.

Czym jest gofrownica 1800W?

Gofrownica 1800W jest urządzeniem kuchennym, nieco przypominającym toster. Wystarczy przygotować ciasto według jednego z dostępnych w Internecie przepisów, wlać je do nagrzanej płyty i w ciągu kilku minut można cieszyć się niepowtarzalnym smakiem, kojarzonym zazwyczaj z popularnymi turystycznymi miejscowościami.

Gofrownica 1800W ma dość dużą moc w porównaniu z innymi urządzeniami z tej kategorii. Dzięki temu mamy gwarancję, że gofry upieką się szybko, a ich powierzchnia będzie przyrumieniona i przyjemnie chrupka, nie zaś ugotowana, jak w słabszych urządzeniach.

Dzięki zakupie gofrownicy 1800W przygotujemy pyszny deser dla całej rodziny. Jeśli zdecydujemy się na przystrojenie gofrów owocami, będzie on też zdrowy. Najważniejsze jest to, że mamy gwarancję składu jedzonych przez nas smakołyków, w końcu sami wiemy najlepiej, co dodaliśmy do ciasta.

Gofrownica 1800W
Gofrownica 1800W / Jaka najlepsza? Cena, opinie i ranking / Gdzie kupić?

Jaką gofrownicę 1800W kupić?

Co bierzemy pod uwagę przy zakupie najlepszej gofrownicy 1800W? Są to przede wszystkim:

 • Kształt, wielkość i ilość gofrów
 • Jakość materiałów
 • Komfort użytkowania
 • Bezpieczeństwo
 • Inne atuty

Gofrownica 1800W – kształt, wielkość i ilość gofrów

Wśród gofrownic 1800W znajdziemy przeróżne warianty, jeśli chodzi o płytki wewnątrz. Najbardziej klasyczne są duże, prostokątne gofry, których zazwyczaj zmieszczą się w jednym urządzeniu dwie sztuki, a także mniejsze, których zrobimy 4 podczas jednej sesji pieczenia.

Obecnie popularność zyskują okrągłe gofrownice 1800W, pozwalające zrobić 5 gofrów w kształcie serca. To doskonała propozycja dla rodziców oraz dla par, które chcą przygotować romantyczny deser dla drugiej połówki.

Jeśli mamy w domu małych amatorów gofrów, warto zastanowić się nad zakupem gofrownicy 1800W z małymi przegrodami. Dzięki temu unikniemy rozcinania pojedynczych sztuk na mniejsze porcje, jeśli nasze dziecko nie poradzi sobie ze zjedzeniem całości.

Najlepsze gofrownice 1800W pozwalają na wymianę płytek wewnątrz i przygotowanie gofrów w fantazyjnych kształtach, na przykład kwiatów czy zwierzątek.

Zobacz też jak sprawdza się gofrownica 2000 W.

Jakość materiałów w gofrownicach 1800W

W gofrownicach 1800W ważne jest to, co wewnątrz, ale także na zewnątrz. Jeśli chodzi o zewnętrzną obudowę, najlepiej, by była ona zrobiona ze stali nierdzewnej, dzięki czemu zachowa ona dłuższą trwałość. Te z tworzywa sztucznego mają tendencję do rysowania się, przebarwień, a także topnienia od wysokiej temperatury.

Jeśli chodzi o płytki wewnątrz gofrownicy 1800W, możemy spotkać się z dwoma rodzajami:

 • Żeliwne są bardziej trwałe, mogą przetrwać lata, a ich powłoka nie zdziera się z upływem czasu. Z drugiej strony, trzeba przed rozpoczęciem wypiekania starannie pokryć je warstwą tłuszczu, aby zapobiec przywieraniu.
 • Teflonowe są bardziej nowoczesne, ale ich powłoka z czasem może ulegać złuszczeniu, szczególnie jeśli nie zawsze pamiętamy o używaniu drewnianej łopatki zamiast sztućców. W zamian za to nie przywierają, nawet jeśli w ogóle nie używamy tłuszczu.

Szczególnie jeśli zdecydujemy się na płytki teflonowe, warto się zorientować, czy jest możliwe dokupienie zapasowych części i wymiana ich, gdy dotychczasowe się zużyją.

Jaka Gofrownica 1800W
Jaka Gofrownica 1800W najlepsza? Która wybrać? Cena, opinie i ranking

Komfort używania gofrownicy 1800W

Dobra gofrownica 1800W jest wygodna w użytkowaniu. Ale co to znaczy?

Ważnym atutem jest możliwość wyjęcia płytek wewnątrz do umycia. Dzięki temu możemy je dokładnie wyczyścić w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń. Jeśli mamy w domu zmywarkę do naczyń, przed zakupem gofrownicy 1800W sprawdźmy, czy jej części można zmywać w taki sposób.

Innym czynnikiem wpływającym na wygodę gofrownicy 1800W jest zamykanie. Musi być ono niezawodne, by nie okazało się, że urządzenie będzie niedomknięte, a gofry się nie dopieką. W przypadku nieszczelnego zamknięcia ryzykujemy także, że urządzenie porysuje się wewnątrz podczas przechowywania lub transportu.

W przypadku małych przestrzeni w kuchni najlepsze gofrownice 1800W to te, które można przechowywać zarówno w pionie, jak i w poziomie. Pozwoli to zaoszczędzić nieco miejsca.

Jaka gofrownica 1600W sprawdzi się najlepiej?

Bezpieczeństwo gofrownicy 1800W

Gofrownica 1800W, jak każde urządzenie nagrzewające się do wysokich temperatur, może sprowadzać pewne niebezpieczeństwo. By je zminimalizować, wybierzmy urządzenie, które posiada antypoślizgowe, gumowe nóżki, a także dobrze zabezpieczone i odizolowane przewody oraz gruby kabel zasilający.

Dobra gofrownica 1800W powinna posiadać uchwyt, który się nie nagrzewa, a cała obudowa nie powinna osiągać podczas pracy zbyt wysokich temperatur.

Inne atuty gofrownicy 1800W

Dobra gofrownica 1800W powinna posiadać możliwość regulacji temperatury zależnie od naszych preferencji. Poza tym, urządzenie może być wyposażone w:

 • Lampkę informującą o osiągnięciu wymaganej temperatury
 • Funkcję obrotu gofrów, co zapewnia równomierne wypieczenie
 • Wielofunkcyjność (gofrownica, opiekacz i grill w jednym)
 • Możliwość dostosowania programu
 • Timer
 • Zwijacz przewodu

Jaka jest najlepsza gofrownica 1800W?

Najlepsza gofrownica 1800W powinna być dostosowana do potrzeb domowników. Jeśli mamy w domu wielu zagorzałych amatorów gofrów, dobrze wybrać urządzenie dedykowane gastronomii, by zrobić jak najwięcej sztuk w krótkim czasie. Jeśli zaś smakołyki będziemy przygotowywać tylko okazyjnie lub w małych ilościach, możemy zdecydować się na tanią gofrownicę 1800W w wersji amatorskiej.

Najlepsza Gofrownica 1800W
Najlepsza Gofrownica 1800W / Jaką wybrać i kupić?

Gdzie kupić gofrownicę 1800W?

Dobrą gofrownicę 1800W kupimy w dużych sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, w sklepach z wyposażeniem lokali gastronomicznych, a także online. Niektórzy producenci to Hurakan, Hendi, Buffalo i inni.

Cena gofrownicy 1800W

W zależności od tego, na jaką wersję gofrownicy 1800W się zdecydujemy, najtańsze urządzenie może kosztować około 500 zł, natomiast cena najdroższych sięga nawet 2 tysięcy złotych.

Opinie o gofrownicy 1800W

Gofrownica 1800W to wciąż mało popularne w Polsce urządzenia, ale właściciele chwalą je za wysoką wydajność i pyszne gofry, które można w nich tworzyć. A czy Wy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Sekcja komentarzy jest otwarta na Wasze opinie o gofrownicach 1800W.

Gofrownica 1800W / Ranking najlepszych

W poszukiwaniu idealnego urządzenia do Waszej kuchni pomoże Wam przygotowany przez nas ranking najlepszych gofrownic 1800 W, przygotowany na podstawie popularności konkretnych modeli.


« || »