Wolnowar 6 l

Wolnowar 6 l posłuży przede wszystkim tym z Was, którzy mają dużą rodzinę lub często przygotowują przyjęcia, bo można przygotować w nim nawet 8-10 porcji potrawy! Jeśli cenisz sobie ruch slow-life, zależy Ci na wartościach odżywczych i bogatym smaku, jest to urządzenie, którego zakup musisz rozważyć.

Wolnowar 6 l – jak działa?

Wolnowar 6 l służy do gotowania dań jednogarnkowych. Cała jego idea opiera się na powolnym gotowaniu w niskiej temperaturze, nieprzekraczającej 100 stopni, za to przez długi czas. Składa się z metalowej obudowy oraz misy o pojemności 6 litrów – najpopularniejsze są misy ceramiczne, ale znajdziemy także kamionkowe lub stalowe – a także pokrywki z hartowanego szkła.

Wolnowar 6 l Ranking
Jaki Wolnowar 6 l?
Ranking najlepszych >>>

By przygotować posiłek, wkładamy do misy wybrane składniki, misę umieszczamy w obudowie i nakrywamy pokrywką. Teraz wystarczy włączyć nasz wolnowar 6 l na jeden z dwóch trybów (low/high), ustawić timer i reszta zrobi się sama! Za kilka, kilkanaście godzin możemy cieszyć się pysznym posiłkiem, przygotowanym niemal bez naszego udziału.

Dlaczego warto kupić wolnowar 6 l?

Naszym zdaniem stanie przy kuchence i mieszanie potraw, by się nie przypaliły, to najmniej przyjemna część gotowania. Jeszcze gorzej, jeśli na zewnątrz właśnie panuje upał, a włączony piekarnik i kuchenka podnoszą temperaturę w kuchni do poziomu, który z komfortem nie ma nic wspólnego.

Wolnowar 6 l pozwala cieszyć się tylko tą przyjemną stroną gotowania. Wybieramy właściwy przepis (najwięcej przepisów znajdziemy w Internecie pod hasłem „slowcooker”, polecamy także tę stronę ), ustawiamy odpowiednio nasze urządzenie i cieszymy się czasem wolnym. Polecamy włączać wolnowar 6 l wieczorem, jeśli chcemy jeść przed południem, lub wcześnie rano, jeśli oczekujemy ciepłego obiadu po powrocie z pracy.

Wolnowar 6 l
Wolnowar 6 l / Jaki wybrać? Gdzie kupić najlepszy? Cena w sklepach, ranking i ceny

Jeśli wygoda nie jest wystarczającym argumentem, to dodajmy do tego zdrowie. Wolnowar 6 l sprawia, że przygotowane jedzenie jest bardziej bogate w składniki odżywcze, witaminy, mikro- i makroelementy. Dzieje się tak, ponieważ rozkładają się one w określonej, wysokiej temperaturze, a w slowcookerze wykorzystujemy najwyżej 75-80 stopni. W dodatku, cenne substancje nie „uciekają” podczas gotowania do wody.

Wolnowar 6 l, jako urządzenie o niskiej mocy, pozwala też oszczędzić energię elektryczną.

Jak to? – zapytacie. Postaramy się to wyjaśnić.

Zobacz też jak wybrać wolnowar ceramiczny.

Wolnowar 6 l – rozwiewamy wątpliwości

Pierwsza styczność z wolnowarem 6 l może budzić wątpliwości. Postaramy się obalić najpopularniejsze mity o tych urządzeniach.

  1. Wolnowar 6 l a pobór energii elekrycznej – wydawać by się mogło, że urządzenie, które działa przez wiele godzin, będzie pobierało dużo prądu. Nic bardziej mylnego! Dzięki niskiej mocy i materiałom dobrze trzymającym temperaturę, wolnowar 6 l zużywa w kilkanaście godzin tyle prądu, co kuchenka elektryczna w kilka minut. Z piekarnikiem nie ma go nawet co porównywać!
  2. Wolnowar 6 l a czas – na pozór wolnowarzenie kojarzy się ze stratą czasu. Jednak w przypadku wolnowarów, my jesteśmy potrzebni tylko do przygotowania składników i włączenia urządzenia, reszta zaś odbywa się bez naszego udziału. Możemy iść do pracy, wyjechać na kilka godzin czy robić cokolwiek innego, na co akurat mamy ochotę.
  3. Wolnowar 6 l a bezpieczeństwo – wiele osób zastanawia się, czy bezpiecznym jest pozostawiać wolnowar włączony w pustym mieszkaniu. Uspokajamy: nie ma się czego bać. Urządzenie jest bezpieczniejsze niż lodówka, a tej przecież nie wyłączamy, opuszczając dom. Poza tym, że osiąga niskie temperatury, żywność nie kipi ani się nie przypala, to producenci wyposażyli wolnowary w szereg zabezpieczeń przed pożarem.
Jaki Wolnowar 6 l
Jaki Wolnowar 6 l najlepszy? Który wybrać? Opinie kucharzy, ranking i porównanie cen

Jaki jest najlepszy wolnowar 6 l?

Na rynku znajdziemy wolnowary 6 l w różnej cenie, wyposażone w różne funkcje i zrobione z różnych materiałów. My polecamy szczególnie wolnowary ceramiczne i kamionkowe, ponieważ misy można wykorzystać również na płycie indukcyjnej czy w mikrofali.

W wolnowarze ceramicznym możemy spotkać trzy tryby działania:

  1. Low to ten używany najczęściej. Temperatura jest niska, a na przygotowanie posiłku garnek potrzebuje co najmniej 8 godzin.
  2. High to nieco wyższa temperatura, lecz wciąż poniżej poziomu wrzenia. Tu, w zależności od składników, możemy przygotować posiłek już w 4-5 godzin.
  3. Warm to tryb, który nie poddaje jedzenia obróbce termicznej, lecz jedynie podtrzymuje temperaturę do naszego powrotu.

Jaki wolnowar 6 l kupić?

Wolnowar 6 l musimy dostosować do swoich potrzeb. Może się okazać, że najlepszym wyborem wcale nie będzie sprzęt luksusowej marki, a w naszym domu równie dobrze sprawdzi się jego tańsza wersja z dyskontu.

Jeśli chodzi o sposób sterowania, wyróżniamy:

  • Wolnowary manualne – do ustawiania trybu służy pokrętło
  • Wolnowary sterowane panelem cyfrowym – te już najczęściej są wyposażone również w timer oraz funkcję opóźnionego startu, dzięki której to my wybieramy godzinę, na którą ma być gotowy posiłek.
  • Wolnowary sterowane aplikacją – to opcja znana z najbardziej zaawansowanych sprzętów luksusowych marek. Dzięki niej wszystko ustawimy w swoim smartfonie i włączymy wolnowar nawet będąc poza domem.

Warto zwrócić uwagę na możliwość mycia misy wolnowaru 6 l w zmywarce, funkcję rozmrażania, a także na nienagrzewającymi się rączkami i antypoślizgowymi nóżkami. Niezależnie od tego, zawsze stawiajmy urządzenie poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

Najlepszy Wolnowar 6 l
Najlepszy Wolnowar 6 l

Cena wolnowaru 6 l

Wolnowar 6 l to wydatek, na który musimy przeznaczyć budżet od 150 zł za niemarkowe, najtańsze urządzenia do 650 zł na bardzo zaawansowany sprzęt.

Gdzie kupić wolnowar 6 l?

Wolnowary 6 l mają w swojej ofercie tacy producenci, jak Crock Pot, Camry, Russel Hobbs, Klarstein i inne. Kupimy je okresowo także w popularnych dyskontach, takich jak Lidl czy Biedronka, ale tu już musimy regularnie zaglądać do katalogów.

Opinie o wolnowarach 6 l

Wiele z nas nie wyobraża sobie życia bez wolnowaru, bo ten, raz użyty, uzależnia! Wizja powrotu do domu wprost na ciepły obiad czy uraczenia gości pysznym posiłkiem bez przesiadywania godzinami w kuchni jest zachęcająca, i to być może dlatego opinie o wolnowarach 6 l są tak pochlebne.
A jak jest Waszym zdaniem? Za co Wy cenicie wolnowary? Czekamy na Wasze komentarze.

Wolnowar 6 l / Ranking najlepszych

Aby pomóc w wyborze właściwego wolnowaru 6 l, przygotowaliśmy ranking, który uwzględnia najchętniej kupowane urządzenia.


« || »