Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł

Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł pomoże nam przygotować zdrowe i pyszne soki w domowym zaciszu. Pozwoli nam urozmaicić trochę jedzenie owoców i warzyw, które koniecznie musimy włączać do naszej diety.

Tylko jak wybrać odpowiedni model? Na co zwracać uwagę? Z poniższego artykułu dowiecie się wszystkiego, co wiedzieć trzeba o wyciskarkach wolnoobrotowych do 1000 zł.

Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł Ranking
Jaka Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł?
Ranking najlepszych >>>

Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł – zalety

Do niedawna w Polsce kojarzyliśmy robienie soków głównie z sokowirówką. To się zmienia i obecnie popularność zyskują wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł. Dzięki nim:

 • Przygotujemy soki bogate w mikro- i makroelementy, bez większych strat cennych substancji.
 • Oszczędzimy pieniądze, wydawane dotąd na soki. Jak wiemy, te dobrej jakości kosztują sporo, podczas gdy produkty do ich wykonania kupimy za kilka złotych.
 • Zrobimy „mleko” wegańskie z orzechów.
 • Przyrządzimy duże ilości soku do zamrożenia na zimę, gdy nie mamy dostępu do świeżych warzyw i owoców.
 • Co najważniejsze, zrobimy to szybko, sprawnie, bez kłopotu.

Ale – co to właściwie jest ta wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł?

Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł
Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł / Jaką wybrać? Która najlepsza? Gdzie kupić? Ranking i opinie

Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł – budowa

Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł jest urządzeniem pozwalającym na przygotowanie soków i innych produktów. Cały sekret jej działania tkwi w tym, że nie sieka ona owoców na drobne cząsteczki, pozbawiając ich przy tym wartości odżywczych, lecz miażdży produkty za pomocą specjalnego wałka.

Każda wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł posiada ślimak tłoczący. W zależności od jego ułożenia, wyróżniamy wyciskarki:

 1. Pionowe – posiadają jeden ślimak tłoczący, ułożony pionowo do powierzchni roboczej, wymagają mniejszej mocy, łatwo się je myje. Gorzej radzą sobie z problematycznymi produktami: włóknistymi i liściastymi.
 2. Poziome – tutaj ślimak tłoczący ułożony jest poziomo do powierzchni roboczej. Lepiej sobie radzą nawet z twardymi czy „trudnymi” produktami, wywierając większy nacisk.

Ponadto, istnieją także wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł, wyposażone w dwa wałki, stąd nazywamy je dwuślimakowymi. Uważa się, że to najefektywniej pracujące urządzenia, które wycisną z owoców i warzyw maksimum wartości.

Jaka Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł
Jaka Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł najlepsza? Którą wybrać? Opinie i ranking

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową do 1000 zł kupić?

Dobra wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł to zakup, do którego trzeba się właściwie przygotować. Nie jest to trudne, jednak wymaga trochę wiedzy, a przede wszystkim, poznania podstawowych parametrów urządzenia.

I tak, szukając najlepszej wyciskarki wolnoobrotowej do 1000 zł, powinniśmy zwrócić uwagę na:

 • Ilość obrotów – im mniej obrotów na minutę, tym bardziej wartościowy będzie sok, ale też wolniej go zrobimy.
 • Moc – im mniejsza, tym mniej energii elektrycznej zużywa urządzenie, ale też gorzej sobie radzi z wyciskaniem.
 • Pojemność – im większa, tym lepiej, bo więcej soku przygotujemy podczas jednej sesji.
 • Możliwości mycia – im łatwiej rozebrać wyciskarkę i ją umyć, tym więcej kłopotu sobie oszczędzimy. Jeśli posiadamy zmywarkę, wybierzmy model, który pozwala na włożenie do niej elementów.
 • Emisja hałasu – jeśli posiadamy małe dzieci lub mieszkamy w bloku, gdzie istnieje ryzyko przeszkadzania sąsiadom, zdecydujmy się na urządzenie emitujące jak najniższy hałas.
 • Dodatkowe wyposażenie – dobra wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 złotych będzie posiadała różnego rodzaju sita, praski, pojemniczki i akcesoria do czyszczenia.

Jaka jest najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł?

Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami. Aby to zrobić, potrzebujemy wysokiej świadomości naszych potrzeb i oczekiwań. W kwocie do 1000 zł kupimy już całkiem przyzwoitą wyciskarkę wolnoobrotową z wyższej półki.

Nie istnieje jedna, najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł. Na szczęście istnieje najlepsza wyciskarka dla nas. Aby ją znaleźć, odpowiedzmy sobie na pytania: jak często będziemy wyciskać sok? Ile soku potrzebujemy – zamierzamy zaopatrzyć tylko siebie, czy całą rodzinę? Jakich dodatkowych funkcji oczekujemy? Ile mamy czasu na robienie soku i mycie sprzętu? Ile miejsca może maksymalnie zajmować urządzenie?

Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł – nie tylko sok

Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł kojarzy się jedynie z robieniem soku. Niektórym wydawać by się nawet mogło, że nadaje się tylko do owoców – podczas gdy sok ze świeżych warzyw jest równie wartościowy i smaczny.

Na wyciskarce wolnoobrotowej do 1000 zł przygotujemy także:

 • Lody
 • Sorbety
 • Koktajle
 • Mleka roślinne

Oczywiście wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł to dobry zakup nawet wtedy, gdy zamierzasz się skupić tylko na sokach. Wiesz, co pijesz – napój jest świeży, wartościowy, niepasteryzowany, bez konserwantów, cukru czy sztucznych barwników, dzięki czemu nadaje się nawet dla niemowląt czy małych dzieci.

My polecamy wrzucić do wyciskarki wolnoobrotowej do 1000 zł takie produkty, jak popularne jabłka, gruszki czy pomarańcze, ale także marchew, buraki, jarmuż, natkę pietruszki (niezwykle bogata w witaminę C!), szpinak. Niektóre owoce trzeba obrać, z innych usunąć pestki.

Najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł radzą sobie z drobnymi pestkami winogron, agrestu lub cytrusów, ale te duże ze śliwek, wiśni, czereśni, brzoskwiń lepiej usunąć, by nie uszkodzić urządzenia.

Najlepsza Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł
Najlepsza Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł

Cena wyciskarki wolnoobrotowej do 1000 zł

Choć najdroższe wyciskarki wolnoobrotowe mogą kosztować ponad 2500 złotych, my założyliśmy sobie budżet do 1000 złotych. Jeśli nie mamy wielkich potrzeb i wymagań, może być tak, że wystarczą nam najtańsze wyciskarki wolnoobrotowe, kosztujące już od 150 złotych. Jeśli dysponujecie nieco większym budżetem to z pewnością zainteresuje Was wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł.

Gdzie kupić wyciskarkę wolnoobrotową do 1000 zł? Producenci

Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł to zakup, którego dokonamy w praktycznie każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Tani, choć wcale nie najgorszy sprzęt, można także znaleźć w dyskontach.
Producenci, którzy oferują wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł, to na przykład Esperanza, Lehmann, Hoffen, Tefal, Amica, Bosh i inni.

Opinie o wyciskarkach wolnoobrotowych do 1000 zł

Jak już wspomnieliśmy, wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł zyskują na popularności, dzięki czemu coraz więcej użytkowników ma z nimi doświadczenia. Może i Wy posiadacie już takie urządzenie? Jeśli tak, na jaki model się zdecydowaliście i dlaczego? Czekamy na Wasze opinie o wyciskarkach wolnoobrotowych do 1000 zł w komentarzach.

Wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł / Ranking najlepszych

Najlepsze i dokładnie sprawdzone przez konsumentów urządzenia znajdziecie w naszym rankingu najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych do 1000 zł, uwzględniającym najchętniej kupowane produkty z tej kategorii.

1.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł Philips
Philips Viva Collection HR1889/70
Wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł Philips
2.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł Tribest
Tribest Z710
Wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł Tribest
3.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł Blaupunkt
Blaupunkt SJV801
Wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł Blaupunkt
4.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł Germin
Germin MAX-800-W
Wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł Germin
5.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł Sam Cook
SAM COOK PSC-50/B
Wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł Sam Cook
6.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł Koliber
KOLIBER SqueezeMax X-800-W Srebrny
Wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł Koliber
7.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł Sage
Sage SJE430
Wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł Sage
8.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł
RGV 110781
Wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł
9.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł Tefal
Tefal Infiny Press ZC255B
Wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł Tefal
10.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł Philips
Philips Viva Collection HR1888/70
Wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł Philips

« || »