Wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł

Wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł to sprzęt w rozsądnej cenie, który pozwoli na wyciskanie świeżego soku dobrej jakości w sposób szybki oraz precyzyjny. Polecamy go szczególnie osobom, którym zależy na zdrowej diecie, a jednocześnie nie chcą poświęcać całego poranka na wyciśnięcie ulubionego soku, a także rodzicom małych dzieci. Zdrowy napój będzie świetnym uzupełnieniem każdego posiłku.

Choć jednorazowy wydatek rzędu 500 złotych na sok może się wydawać nierozsądny, to zakup zwróci się w dłuższej perspektywie, szczególnie jeśli pijesz dużo soków. Owoce i warzywa kupisz za grosze, a możesz je także pozyskać z przydomowego ogródka, tymczasem butelka 0,2 l świeżego soku bez konserwantów i cukrów to kwota około 4 złotych!

Wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł Ranking
Jaka Wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł?
Ranking najlepszych >>>

Dlaczego warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową do 500 zł?

Sok możemy wycisnąć również wyciskarką ręczną lub sokowirówką, więc jaka jest przewaga wyciskarki wolnoobrotowej do 500 zł? Cała magia tkwi w tym, że nie sieka ona składników, lecz miażdży je specjalnym wałkiem. Nie narusza przy tym struktury komórkowej owoców i warzyw, więc zachowuje więcej witamin i innych składników odżywczych. Co ważne, wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł nie podgrzewa składników, a do wnętrza nie dostaje się powietrze. Dzięki temu sok jest trwały, smaczny, ma właściwy kolor oraz gęstość.

W porównaniu z innymi urządzeniami, wyciskarki wolnoobrotowe do 500 zł wyciskają więcej soku, robią to szybciej i nie zapychają się.

Wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł
Wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł

Sok z wyciskarki wolnoobrotowej do 500 zł

Jak już wspomnieliśmy, soki z wyciskarki wolnoobrotowej do 500 zł są bogate w mikro- i makroelementy. Do ich przygotowania możemy użyć owoców i warzyw ze swojego ogródka lub z ekologicznych upraw, wtedy będą jeszcze zdrowsze.

Zamiast kupować pasteryzowany sok w sklepie, który zazwyczaj jest droższy, a do tego gorszej jakości, możemy szybko przygotować go sami. Specjalny pojemniczek pozwoli wziąć go do pracy, zapakować dziecku do szkoły lub zamrozić na zimę, by nawet wtedy cieszyć się wartościami płynącymi ze świeżych owoców i warzyw. Jeśli więc właśnie obrodziły Twoje ulubione owoce, możesz szybko i łatwo przyrządzić duże ilości soku, a następnie schować go do zamrażarki i wyjąć w dowolnym momencie.

Osoby decydujące się na dietę wegańską i wegetariańską ucieszy zapewne możliwość przygotowania „mleka” z orzechów lub migdałowego. Pamiętaj, by dzień wcześniej namoczyć je w wodzie.

Zatem jak wybrać najlepszą wyciskarkę wolnoobrotową do 500 zł?

Na co zwrócić uwagę, wybierając wyciskarkę wolnoobrotową do 500 zł?

Producenci wyciskarek wolnoobrotowych do 500 zł prześcigają się w poprawianiu parametrów sprzętu i dodawaniu przydatnych funkcji. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę, wybierając taką dla siebie.

 1. Ilość obrotów – tutaj nie działa zasada „im więcej, tym lepiej”. Im mniej obrotów, tym więcej wartości odżywczych zachowuje sok.
 2. Moc wyrażona w watach: im mniejsza, tym mniej energii elektrycznej zużywamy.
 3. Mycie – niektóre urządzenia trzeba rozbierać na części pierwsze i czyścić każdy element, co jest czasochłonne. Istnieją jednak wyciskarki wolnoobrotowe do 500 zł, których mycie trwa 3 minuty. Jeśli mamy zmywarkę, sprawdźmy w instrukcji obsługi urządzenia, czy możemy do niej włożyć swoją wyciskarkę.
 4. Głośność – najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe do 500 zł emitują hałas mniejszy od silnika pojazdu. To szczególnie ważne, jeśli mamy w domu małe dzieci i przyrządzamy sok podczas ich drzemki, lub też jeżeli mieszkamy w bloku.
 5. Wyposażenie – wyciskarki wolnoobrotowe do 500 zł powinny być wyposażone w otwór wlotowy pozwalający na wrzucanie całych owoców, niektóre posiadają też różnego rodzaju sita, prasę do cytrusów, specjalne pojemniczki, szczotki do czyszczenia czy książkę z przepisami.
 6. Pojemność – im większa, tym więcej soku przygotujemy za jednym razem. Dobra wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł posiada pojemnik na sok wielkości ok. 1 litra, co oznacza 4 szklanki soku dla całej rodziny. Pamiętaj, że sok możesz przechowywać w lodówce przez ok. 72 godziny, a także zamrażać.

Wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł – pionowa czy pozioma?

Każda wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł posiada ślimak tłoczący. W zależności od jego ułożenia, wyróżniamy:

 • Wyciskarki pionowe,
 • Wyciskarki poziome.

Wyciskarka wolnoobrotowa pionowa jest bardziej rozpowszechniona. Posiada jeden ślimak tłoczący, ułożony pionowo do powierzchni roboczej. Wymaga mniejszej mocy i łatwo się czyści, ale jednocześnie gorzej sobie radzi z wyciskaniem soków z liści i produktów włóknistych, które zazwyczaj musimy wstępnie rozdrobnić.

W wyciskarce wolnoobrotowej poziomej ślimak tłoczący jest ułożony poziomo do powierzchni roboczej. Świetnie radzi sobie z liśćmi i substancjami włóknistymi, wywiera duży nacisk, umożliwia przygotowanie mleka orzechowego czy sorbetu. Niestety, zużywa więcej energii elektrycznej i jest trudniejsza w czyszczeniu.

Jaka Wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł
Jaka Wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł najlepsza? Która kupić? Ranking i opinie

Jaka wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł jest najlepsza ?

Wybierając najlepszą wyciskarkę wolnoobrotową do 500 zł, musimy określić nasze oczekiwania. Funkcje, na które warto zwrócić uwagę, to:

 • Zabezpieczenia przed kapaniem;
 • Zabezpieczenie przed uruchomieniem nieprawidłowo złożonej wyciskarki;
 • Automatyczne oddzielanie miąszu;
 • Regulowanie gęstości soku;
 • Wskaźnik bezpiecznego zamknięcia;
 • Dotykowy panel sterowania.

Pamiętaj, że najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe do 500 zł są wykonane z trwałych i bezpiecznych materiałów, bez BPA, ze stali nierdzewnej i nowoczesnych tworzyw sztucznych. Dla bezpieczeństwa szukaj konstrukcji z antypoślizgowymi nóżkami.

Wyciskarka wolnoobrotowa ranking do 500 zł
Wyciskarka wolnoobrotowa ranking do 500 zł / Gdzie kupić? Opinie kucharzy

Gdzie kupić wyciskarkę wolnoobrotową do 500 zł?

Wyciskarki wolnoobrotowe do 500 zł mają w swojej ofercie tacy producenci, jak Amica, Tefal, Eldom, Esperanza, Hoffen, Bosh i inni.

Opinie o wyciskarkach wolnoobrotowych do 500 zł

Wiele osób, które zakupiły wyciskarkę wolnoobrotową do 500 zł twierdzi, że nie wyobraża sobie już życia bez niej. A jak jest w Waszym przypadku? Czekamy na opinię w sekcji komentarzy!

Wyciskarka wolnoobrotowa ranking do 500 zł

Najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe do 500 zł to te sprawdzone! Dlatego, by nie naciąć się na sprzęt gorszej jakości, sprawdź aktualny ranking najchętniej kupowanych urządzeń.

1.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł Eldom
Eldom PJ600 czerwony
Wyciskarki wolnoobrotowe do 500 zł Eldom
2.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł Severin
Severin ES 3571
Wyciskarki wolnoobrotowe do 500 zł Severin
3.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł Zelmer
Zelmer Juice Maker ZJP1600B
Wyciskarki wolnoobrotowe do 500 zł Zelmer
4.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł Eldom
Eldom Perfect Juicer PJ475
Wyciskarki wolnoobrotowe do 500 zł Eldom
5.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł Eldom
Eldom PJ400
Wyciskarki wolnoobrotowe do 500 zł Eldom
6.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł Concept
Concept LO7211 Szary
Wyciskarki wolnoobrotowe do 500 zł Concept
7.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł Lund
LUND 67841
Wyciskarki wolnoobrotowe do 500 zł Lund
8.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł Teesa
Teesa TSA3220
Wyciskarki wolnoobrotowe do 500 zł Teesa
9.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł Gotie
Gotie GSJ-200B
Wyciskarki wolnoobrotowe do 500 zł Gotie
10.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł Eldom
Eldom PJ300
Wyciskarki wolnoobrotowe do 500 zł Eldom

« || »