Zgrzewarka próżniowa do żywności

Zgrzewarka próżniowa do żywności to urządzenie, które doceni każda osoba gotująca w domu. Jej używanie jest proste i szybkie, a jednocześnie niesie za sobą wiele korzyści. Do czego można ją wykorzystać? Jaką zgrzewarkę próżniową do żywności kupić? Na co zwrócić uwagę?

Podpowiadamy w poniższym artykule.

Zgrzewarka próżniowa do żywności Ranking
Jaka Zgrzewarka próżniowa do żywności?
Ranking najlepszych >>>

Jak działa zgrzewarka próżniowa do żywności?

Zasada działania zgrzewarki próżniowej do żywności jest prosta. Urządzenie wykorzystuje zalety wynikające z próżniowego pakowania produktów, a więc odsysa powietrze z wnętrza opakowania i szczelnie zgrzewa folię.

Dzięki temu:

 • Nie rozwijają się bakterie i grzyby;
 • Żywność nie wysycha;
 • Wydłuża się czas przydatności do spożycia;
 • Produkt zajmuje mniej miejsca w zamrażarce lub lodówce;
 • Sprawia, że żywność nie ma kontaktu z powietrzem, więc psuje się wolniej;
 • Możemy trzymać wiele produktów razem i ich zapachy się nie zmieszają;
 • Smak i aromat nie ulatnia się z żywności.

Hermetyczne pakowanie przy pomocy zgrzewarki próżniowej do żywności polecamy szczególnie do mięs, wędlin, ryb, serów, warzyw i owoców, a także do gotowych dań czy marynowania produktów. Co ciekawe, czasem stosuje się je do szczególnie cennych odzieży, dokumentów czy książek, dzięki czemu są chronione przed warunkami atmosferycznymi i insektami.

Próżniowa zgrzewarka do żywności
Próżniowa zgrzewarka do żywności / Jaka najlepsza? Gdzie kupić? Ranking, cena i opinie kucharzy

Zgrzewarka próżniowa do żywności czy inne rozwiązania?

Na rynku możemy znaleźć urządzenia do hermetycznego pakowania żywności inne niż zgrzewarka próżniowa. Są to opakowania plastikowe i szklane, z których powietrze wysysamy za pomocą specjalnej pompki, a także garnki próżniowe. To, co wyróżnia zgrzewarki na ich tle, to mały rozmiar żywności po zapakowaniu, dzięki czemu zmieścimy więcej produktów w lodówce lub zamrażarce, a także szybkość obsługi – wytworzenie próżni pompką jednak zabiera trochę więcej czasu. Poza tym, z doświadczenia wiemy, że ta pompka lubi się gubić.

Dlaczego warto kupić zgrzewarkę próżniową do żywności?

Zgrzewarka próżniowa do żywności pomaga nam wydłużyć trwałość produktów nawet o kilka razy. Jest to przede wszystkim oszczędność pieniędzy, i to na dwa sposoby:

 • Mniej zakupionych produktów trafia do kosza z powodu zepsucia;
 • Możemy skorzystać z promocji i kupić taniej duże ilości produktu, a następnie wyciągać z lodówki lub zamrażarki po jednej porcji przez dłuższy czas.

Zgrzewarka próżniowa do żywności pomoże również tym z Was, którzy w tygodniu nie mają czasu na gotowanie. W wolny dzień możesz przygotować duże ilości swoich ulubionych dań, a następnie korzystać z nich przez dłuższy czas. To świetna alternatywa dla nieporęcznych słoików lub, co gorsza, gotowych dań z marketu o często kiepskim składzie.

Mówiąc o zaletach zgrzewarki próżniowej do żywności, trudno nie wspomnieć także o metodzie gotowania sous-vide. Żywność zapakowaną próżniowo w woreczkach gotujemy w niższej niż zazwyczaj temperaturze, za to przez długi czas. Ten sposób pozwala na równomierne ugotowanie produktu w środku i na zewnątrz, zachowanie wszystkich wartości odżywczych i soków, które przy tradycyjnym gotowaniu umykają do wody.

Pakowanie produktów zgrzewarką próżniową do żywności to również doskonały sposób na przetransportowanie żywności na duże odległości, na przykład na wakacje czy za granicę.

Urządzenie do próżniowego pakowania żywności
Urządzenie do próżniowego pakowania żywności / Jakie wybrać? Cena, opinie i ranking

Jak wybrać najlepszą zgrzewarkę próżniową do żywności?

Kupując zgrzewarkę próżniową do żywności do domu, chcemy mieć sprzęt przede wszystkim niezawodny, łatwy w obsłudze, o kompaktowych rozmiarach i wielu zastosowaniach. Na co musimy zwrócić uwagę?

 1. Długość i szerokość zgrzewu – to ważne, bo ten parametr określa, jak duży produkt będziemy mogli zapakować. W zwykłych zgrzewarkach próżniowych do żywności zazwyczaj jest to ok. 30 cm.
 2. Montaż pionowy czy poziomy – to określa, czy woreczek będziemy zamykać na stojąco (przydatne przy produktach płynnych), czy na leżąco. Najlepsze zgrzewarki próżniowe do żywności są wyposażone w obie te opcje.
 3. Moc zgrzewarki – im większa, z tym grubszą i bardziej wytrzymałą folią sobie poradzi.
 4. Nóż lub drut odcinający – ułatwi pracę i nie będziemy musieli ręcznie odcinać każdego produktu.
 5. Rolka na folię – przyspieszy pakowanie.

Jaka jest najlepsza zgrzewarka próżniowa do żywności?

Najlepsza zgrzewarka próżniowa do żywności to taka, której obsługa jest intuicyjna. Designem powinna pasować do naszej kuchni, natomiast jakość materiałów, z których została wykonana, niech będzie na wysokim poziomie. Nie warto kupować urządzeń z kiepskiego plastiku, które pękną przy mocniejszym nacisku, szybko się przegrzeją, a wilgoć lub promienie słoneczne sprawią, że czas ich zużycia znacząco się skróci.

Jeśli chodzi o budowę, na rynku znajdziemy dwa rodzaje:

 • Zgrzewarka próżniowa do żywności listwowa – najlepsza do zastosowania domowego, nieduża, uniwersalna. Wkładamy do niej tylko brzeg folii, który chcemy zgrzać.
 • Zgrzewarka próżniowa do żywności komorowa – duże urządzenie, dedykowane przede wszystkim zakładom. Ma ograniczenia wielkości, bo pakowany produkt wkłada się w całości do środka.
Zgrzewarka próżniowa do żywności
Zgrzewarka próżniowa do żywności / Ranking, cena i opinie na forum

Cena zgrzewarki próżniowej do żywności

Najtańszą zgrzewarkę próżniową do żywności kupimy za 70 zł. Najdroższe modele kosztują 800 złotych i są to urządzenia bardzo szybkie, do pakowania hurtowego, na przykład na potrzeby sklepu. Naszym zdaniem dobrą zgrzewarkę próżniową do żywności kupimy już za około 150-200 zł.

Gdzie kupić zgrzewarkę próżniową do żywności?

Zgrzewarki próżniowe do żywności kupimy w dobrych sklepach AGD oraz online. Urządzenia te mają w swojej ofercie tacy producenci, jak Alder, Camry, Caso, FoodSaver, ProfiCook, Maxxo i inne.

Opinie o zgrzewarkach próżniowych do żywności

Lubicie żywność pakowaną próżniowo? Jeśli tak, to na jaką metodę się zdecydowaliście i jakie argumenty za tym przemawiały? Czekamy na Wasze opinie o zgrzewarkach próżniowych do żywności w komentarzach!

Zgrzewarka próżniowa do żywności / Ranking najlepszych

Aby pomóc Wam w poszukiwaniu pewnych rozwiązań, przygotowaliśmy ranking najlepszych zgrzewarek próżniowych do żywności. Znajdziecie tu najchętniej kupowane urządzenia, które sprawdziło w swojej kuchni wiele osób.

1.
Zgrzewarka próżniowa do żywności Mesko
Mesko MS 4492
Zgrzewarka próżniowa do żywności Mesko
2.
Zgrzewarka próżniowa do żywności Lund
LUND 67882
Zgrzewarka próżniowa do żywności Lund
3.
Zgrzewarka próżniowa do żywności FoodSaver
FoodSaver FFS014X
Zgrzewarka próżniowa do żywności FoodSaver
4.
Zgrzewarka próżniowa do żywności FoodSaver
FoodSaver VS0290X
Zgrzewarka próżniowa do żywności FoodSaver
5.
Zgrzewarka próżniowa do żywności FoodSaver
FoodSaver FFS006X
Zgrzewarka próżniowa do żywności FoodSaver
6.
Zgrzewarka próżniowa do żywności FoodSaver
FoodSaver FFS017X
Zgrzewarka próżniowa do żywności FoodSaver
7.
Zgrzewarka próżniowa do żywności Profi Cook
Profi Cook PC-VK 1080
Zgrzewarka próżniowa do żywności Profi Cook
9.
Zgrzewarka próżniowa do żywności Retoo
Zgrzewarka Do Folii Pakowarka Żywności Ręczna
Zgrzewarka próżniowa do żywności Retoo

A Wy jakie urządzenie do próżniowego pakowania żywności wybraliście? Podrzućcie opinie na forum.


« || »